Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów na6.pl/cookies.pdf

na6.pl

Polska polityka zagraniczna po 1989 roku

dział: Stosunki międzynarodowe

  • Informacje wstępne
  • Polityka zagraniczna Polski wobec sąsiadów
  • Polityka zagraniczna Polski wobec wybranych krajów Unii Europejskiej
  • Polityka zagraniczna Polski wobec Stanów Zjednoczonych
  • Polityka zagraniczna Polski wobec Izraela
  • Polityka zagraniczna Polski wobec wybranych krajów Afryki
  • Polityka zagraniczna Polski wobec krajów Dalekiego Wschodu
  • Ministrowie Spraw Zagranicznych po 1989 roku
  • Ministrowie Spraw Zagranicznych po 1989 roku

    1. Krzysztof Skubiszewski – 12 września 1989 – 25 października 1993
    2. Andrzej Olechowski - 26 października 1993 – 6 marca 1995
    3. Władysław Bartoszewski - 7 marca 1995 – 22 grudnia 1995
    4. Dariusz Rosati 29 grudnia - 1995 – 30 października 1997
    5. Bronisław Geremek - 31 października 1997 – 30 czerwca 2000
    6. Władysław Bartoszewski - 30 czerwca 2000 – 19 października 2001
    7. Włodzimierz Cimoszewicz - 19 października 2001 – 5 stycznia 2005
    8. Adam Daniel Rotfeld – 5 stycznia 2005 – 31 października 2005
    9. Stefan Meller – 31 października 2005 – 5 maja 2006
    10. Anna Fotyga – 9 maja 2006 – 7 września 2007 ( 7 – 10 września 2007 r. – wakat – obowiązki ministra spraw zagranicznych pełnił premier Jarosław Kaczyński, od 10 września do 5 listopada 2007 roku – ponownie Anna Fotyga).
    11. Radek Sikorski od 16 listopada 2007
    Roman Przybylski